9. aprill 2008

Vein rahuneb

Eile võtsin siis jälle ja valasin oma Rondost tehtud veini sademelt ära. Nüüd hakkavad siis igasugu protsessid seisma jääma. Samuti oli vein ka juba päris selge . Kui täpselt ma nüüd mõõtsin aga käärima pandud 16 liitrist on nüüd järel 14 liitrit. Niipalju on läinud sademena, ümbervalamistega ja ka CO2-na kaduma. Ma püüdsin siin pildil anda veini värvi edasi aga tegelikult ta veel palju tumedam , pigem mitte punane vaid lilla . Lõhnab nagu vein , maitseb kah enam vähem . Ma panen ta nüüd vähemalt kuuks ajaks jahedamasse seisma , tõstan keldrisse , las areneb seal veidike. Ja siis tuleb pudelisse panna.
Ja selle veini kogusega on muidugi kehvad lood. Aga meil ei saa veini rohkem olla , kui meil on üldse kandvaid viinamarju . Oleks pidanud aasta varem selle asjaga alustama. Viinamari ei ole jah porgand , et kevadel külvad ja sügisel võtad kohe saagi .
Jaak

2 kommentaari:

Jaan ütles ...

Üllatab nii pikk käärimisaeg. Kultuurpärmiga toimub see enamasti palju kiiremini. Arvestades viinapuude vanust on veinitoodang hea.

Viinamari ütles ...

Aga nii Jaak kui mina kasutame ka kultuurpärmi. Ma valasin täna ka oma rondod uuesti ümber ja natuke vussu oli veel sees. Lisasin natuke rohkem väävlit, see rahustas ka.